Після Нового року у м. Чернівці правитиме грип?

- 26.12.2008 16:48
Після Нового року у м. Чернівці правитиме грип?

Останніми роками на Буковині спостерігається тенденція, коли перед святами інфекція грипу «спить», зате після – викошує чи не половину міста. Лікарі стверджують, так буде й цього року. Як розповіла в.о. головного лікаря обласної СЕС Наталя Гопко, останнім часом почастішали випадки відмов від вакцинації, а це може мати сумні наслідки. Причому відмовляються не лише від протигрипозних щеплень, а й від проб Манту, а отже лікарі не можуть вчасно діагостувати туберкульоз.

Довідка ПБ

Грип небезпечний насамперед своїми ускладненнями, особливо для дітей, осіб похилого віку та із хронічними захворюваннями. Найбільш часті ускладнення - легеневі, які спостерігаються в 10-15%, особливо у дітей до 2-х років. Бактеріальна суперінфекція, яка нерідко виникає при грипі, може призвести до розвитку синдрому токсичного шоку. Нерідкими ускладненнями є синусити, отити, ангіни, менінгіти тощо.

Грип провокує загострення хронічних захворювань легенів, серцево-судинної, ниркової та ендокринної систем. Небезпечний грип для вагітних жінок. Від моменту попадання вірусу в організм до прояву перших ознак хвороби проходить всього 1,5 -2 доби, що обумовлено високою швидкістю розмноження вірусу.

З метою профілактики та лікування захворювань на грип та ГРВІ використовують антивірусні препарати. В осінньо-зимовий періоди та навесні застосовують загальнозміцнюючі препарати. Такі заходи профілактики орієнтовані в основному на корекцію імунного стану. Рекомендується постійне проведення загальновідомого комплексу загартовуючих процедур, самомасажу, ранкової гімнастики, застосовують засоби нетрадиційної (народної)медицини.

Лікування грипу є складною проблемою і повинно визначатися тільки лікарем. Процес лікування має етіотропну, патогенетичну та симптоматичну спрямованість. Не потрібно займатись самолікуванням, це небезпечно.

Високоефективними є рекомендації загальної санітарно-гігієнічної спрямованості, яких, зокрема, необхідно дотримуватись у період підвищення захворюваності :

  • Часто мити руки з милом, особливо після відвідування вулиці (ВООЗ рекомендовано мінімум 15 сек.., можна застосовувати одноразові серветки із дезінфікуючими компонентами або компонентами спирту, викидати обов`язково у визначені до цього місця - урни).
  • Прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), коли кашляєте та чхаєте.
  • Якщо почуваєте себе погано, піднімається температура, з’явились симптоми грипу та ГРВІ - зверніться до лікарів.
  • Піклуйтесь про своє здоров`я, а також про здоров`я оточуючих, оскільки інфікована людина - джерело інфекції.

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Юнакам з 17 років потрібно стати на військовий облік у 2025 році Хто звільняється від облікуНа облік не ставляться лише ті, хто:
- 18.04.2025 12:01
Чому банк може заблокувати карту? 5 причин блокування карток Чому банки в Україні можуьб заблокувати вашу картку? Розповімо основні причини
- 07.04.2025 15:47
Почему банки в Украине заблокируют вашу карту? 5 причин Основные причины блокировки карты
- 01.04.2025 16:49
Як прийняти спадщину якщо чоловік за кордоном? Якщо ви перебуваєте за кордоном і хочете оформити спадщину в Україні, це можливо. Для цього потрібно подати заяву про прийняття спадщини, завірену нотаріально.
- 01.04.2025 11:37
Як вирахувати свій грошовий код? Багато психологів, езотериків і практик фінансового благополуччя стверджують, що гроші притягуються не
- 30.03.2025 13:09
Як перевірити справжність купюри долар? снує кілька способів перевірити справжність купюри в доларах, використовуючи її грошовий код:
- 29.03.2025 09:04
Как высчитать свой денежный код Практика привлечения денег: как высчитать свой денежный код и написать его на купюре $1
- 26.03.2025 10:06

Всі новини