Лісівники Буковини назвали інформацію, поширену І. Жижияном піаром
- 04.09.2015 14:43Лісівники Чернівецької області на прес-конференції намагалися спростувати недостовірну інформацію, яку поширюють громадські активісти
Співпрацювати на основі фаховості, фактів, взаємоповаги та у правових рамках – саме це мало стати основним меседжем лісівників до громадських активістів під час прес-конференції, яку збирали вчора, 31 серпня, у приміщенні Чернівецького лісгоспу. Проте конструктивного діалогу не вийшло. Вкотре представники громадських організації та формувань публічно говорили про ймовірні факти лісопорушень, не навівши їм підтверджень, а також маніпулювали загальними висловами, не даючи фахівцям лісового господарства надати яке-небудь пояснення чи сказати слово на захист своєї нелегкої роботи.
Ведення лісового господарства у Чернівецькій області завдяки лісівникам, які працювали до мене, і які працюють зараз, є одним із кращих на території України, про це свідчать показники роботи - підкреслив перший заступник начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Череватий. – Проте дедалі більше на нашу адресу лунають безпідставні звинувачення з різних боків, у тому числі від громадськості. Ми не спростовували ці заяви офіційно з кількох причин. У першу чергу, ми чекали, коли нарешті комісії завершать усі перевірки діяльності лісгоспів.
Лісівники підкреслюють, що беззаперечно будуть співпрацювати з громадськими активістами, проте просять надавати для участі у рейдах фахівців лісової справи. У активістів своя правда: мовляв, фахівцем не обов’язково бути. Лісівників бере сумнів: як же тоді можна ефективно працювати, коли активіст не може елементарного - відрізнити одну деревну породу від іншої. Про останнє яскраво свідчать події кількамісячної давності. Тоді представники громадського формування говорили про ніби то знищення на Буковині цінного, червонокнижного дерева карпатського кедру. На жаль, досі ще жодному науковцеві не вдалося знайти цю деревну породу та описати її. Мабуть тому, що такої не існує взагалі.
Те, що з вуст активістів часто лунає недостовірна інформація, підтвердив директор Чернівецького лісгоспу Олександр Тимофєєв. На звинувачення щодо діяльності підпорядкованого йому підприємства від ГО «Патріотична громада Буковини» зазначив наступне:
- Усі цифри, які спростовують ці заяви, є, і їх можна легко перевірити. Говорять і показують, що у Кузьмінському лісництві вночі лісовоз завантажують хвоєю. Люди добрі! У нашому лісгоспі немає хвої. 85% держлісфонду – це букові насадження!
Про звинувачення щодо політичних вподобань та діяльності О.Тимофєєв зазначив:
- Я готовий піти на детектор брехні, аби довести, що я не займався антимайданом. Я не був у складі партії регіонів. Ми будемо звертатися до суду, аби громадські активісти вибачились за сказане та компенсували моральну шкоду. Коли виграємо суд, ці гроші передамо нашим бійцям в зону АТО.
Позови до суду готують й інші директори лісгоспів, адже впевнені, що звинувачення активістів не мають підстав. Зокрема, директор Хотинського лісгоспу Іван Вілянський заявив, що має докази того, що стосовно нього цілеспрямовано вчинили наклеп щодо підтримки антимайдану.
Лісівники мали на меті розказати працівникам ЗМІ про реальний стан справ у галузі та спростувати недостовірні факти щодо лісогосподарської діяльності, проте громадські активісти використали цю спробу для власного самопіару.
Довідка
Результати роботи лісогосподарських підприємств Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства у І півріччі 2015 року
Лісгоспи Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства за перше півріччя поточного року реалізували продукції на суму 228,6 млн. грн, шо майже на 35% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. При цьому зменшено обсяг реалізації деревини на експорт на 30%. Навіть при фактичному скороченні експорту, грошові надходження від нього збільшились на 20%.
Фонд оплати праці по лісгоспах склав 70 млн. грн (темп росту – 37%), збільшено чисельність працівників в еквіваленті повної зайнятості зі 3016 до 3109 осіб. Збільшено рентабельність лісозаготівлі, переробки лісопродукції та усієї лісогосподарської діяльності. Середньомісячна зарплата працівників в еквіваленті повної зайнятості склала 3772 грн та зросла на 33%.
На ведення лісового та мисливського господарства спрямовано майже 50 млн. грн, що на 20% більше показника аналогічного періоду минулого року. З цієї суми бюджетне фінансування склало 768 тис. грн і було зменшено удвічі. Фінансування 1 гектару державного лісового фонду за рахунок власних коштів склало 210 грн, що на 23% більше показника за І півріччя 2014 року.
Капітальні інвестиції склали 9 млн грн і були збільшені на майже 30%
Сплачено податків та внесків до держаних цільових фондів на 70 млн грн, що на 70% більше аналогічного звітного періоду. Місцеві бюджети з цієї суми отримали майже16 млн. грн.
Лісогосподарські підприємства Чернівецького ОУЛМГ у І півріччі 2015 року отримали 18,6 млн. грн чистого прибутку.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 21.11.2024 14:56
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25