В Чернівцях виявили 16 випадків активного туберкульозу

- 20.03.2015 12:23
В Чернівцях виявили 16 випадків активного туберкульозу

24 березня – всеукраїнський День боротьби з туберкульозом. За останні п’ять років захворюваність на вперше виявлений активний туберкульоз органів дихання по місту Чернівцях поступово знижається: інтенсивний показник захворюваності на 100 тисяч населення зменшився з показника 48,78 в 2010 році до 33,99 в 2014 році.

За інформацією відділу епідеміологічного нагляду Чернівецького міського управління Головного управління Держсанепідслужби у Чернівецькій області за 2 місяці поточного року виявлено вже 16 випадків активного туберкульозу серед мешканців міста, тому захворюваність на дану інфекцію залишається актуальною медико–санітарною проблемою, як в країні, так і в місті.

З року в рік по місту реєструються поодинокі випадки захворювання туберкульозом серед дітей до 18 років: в 2014 році було виявлено 1 дитину, за 2 місяці поточного року захворіло вже 2 дітей.

Як і в попередні роки спостерігається тенденція до виявлення захворювання на туберкульоз серед непрацюючих до 82%. Більшість хворих – особи соціально-незабезпечені, алкоголіки, з асоціальною поведінкою, але відмічається тенденція до виявлення хвороби і в осіб із благополучного середовища.

Основним джерелом туберкульозної інфекції є людина, хвора на туберкульоз, яка виділяє мікобактерії туберкульозу з мокротинням при кашлі, чханні, розмові.
Основні симптоми захворювання є:
– кашель більше двох тижнів;
– підвищена температура тіла більше 7 днів;
– задишка;
– біль в області грудної клітки;
– поганий апетит, постійна слабкість;
– безпричинна втрата ваги;
– підвищена пітливість, особливо вночі;
– кровохаркання (наявність крові в мокроті).

Які дослідження дозволяють поставити діагноз?

Огляд лікаря, дослідження мокротиння під мікроскопом, рентгенівський знімок грудної клітки, та інші, які Вам порадить лікар.

Як лікувати туберкульоз?

Існують спеціальні протитуберкульозні препарати. Хворому туберкульозом лікар призначає комбінацію з декількох лікарських препаратів, які доповнюють один одного. Курс лікування туберкульозу має тривати не менше 6–8 місяців. Найголовніше під час лікування – суворо виконувати всі призначення і рекомендації лікаря, і у жодному випадку не переривати лікування.

Важливо виявити туберкульоз у початковій стадії. Якщо провести в цей час необхідне лікування, то в більшості випадків досягається стійке та повне видужання.

Флюорографія вважається найефективнішим методом виявлення туберкульозу. Серед дорослого населення існує недостатня свідомість щодо флюорографічного обстеження органів грудної клітини, яка повинна відбуватися не рідше 1 разу на 2 роки, а для декретованих груп, диспансерних хворих, курців – щороку.

В 2014 році при проведенні планової флюорографії мешканцям міста було виявлено 47 хворих з активним туберкульозом органів дихання.

Іншим методом профілактики туберкульозу серед дітей і підлітків є своєчасне проведення туберкулінових проб ( р.Манту ) і щеплень БЦЖ.

З профілактичною метою здоровим людям слід дотримуватись правил особистої гігієни, дотримуватись збалансованого харчування, відмовитись від шкідливих звичок, особливо паління, вести здоровий спосіб життя.


Ключові слова: туберкульоз Чернівці, захворюваність на туберкульоз

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Сильное землетрясение на западе Турции: разрушения, паника и первые последствия Эпицентр землетрясения находился всего в 39 километрах от курортного района Бююкчекмедже
- 23.04.2025 14:20
Землетрус в Турції сьогодні: руйнування та наслідки. 23 квітня 2025 року на західній частині Туреччини стався потужний землетрус магнітудою 6,2, який уже
- 23.04.2025 14:17
США пропонують Україні визнати Крим російським і відмовитись від НАТО: що передбачає "мирний план" Трампа Серед головних вимог — визнання Криму російською територією, офіційна
- 21.04.2025 13:30
Як відсвяткувати День Землі 2025: ідеї, натхнення та користь для планети Кожного року 22 квітня світ відзначає День Землі -міжнародне свято, покликане нагадати людству
- 18.04.2025 13:46
Как оформить субсидию в 2025 году: пошаговая инструкция для украинцев В этом году оформить субсидию стало проще благодаря цифровым сервисам и автоматическому
- 16.04.2025 21:43

Всі новини