Чи звільнять підприємців від сплати єдиного соцвнеску?
- 14.04.2011 14:53Дозвіл "єдинщикам" не платити єдиний соціальний внесок скоротить прибутковість Пенсійного фонду. Таку думку висловив старший консультант Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Молдован.
"Закон про збір і облік єдиного внеску діє вже півроку, проте весь цей час йдуть спори навкруги "єдинщиков": чи повинні вони платити тільки єдиний податок або зобов'язані доплачувати до мінімального соціального внеску", - повідомив Молдован.
Він підкреслив що дозвіл "единщикам" не платити єдиний внесок скорочує прибутковість Пенсійного фонду.
"ПФУ намагається не допустити збільшення переліку громадян, які матимуть право не платити єдиний внесок. Підприємців-платників єдиного податку у нас 1,1 млн. чоловік якщо вони не платитимуть цей внесок, це серйозно зменшить відрахування до Пенсійного фонду", - вважає Молдован.
Експерт наполягає на тому, що уряд не повинен розкручувати так звану "пільгову спіраль".
"Якщо пільги надаються одній категорії підприємців, то незабаром пільги вимагатимуть і другу категорії. Одні пільги тягнуть за собою інші і розкручується "пільгова спіраль". І ми можемо знову повернутися в ситуацію 2003 роки, коли втрати від пільгового оподаткування в три рази перевищувало прибутки бюджету", - сказав експерт.
Він відмітив, що зараз оподаткування більш-менш стандартизоване і не потрібно знову починати практику видачі податковий преференцій.
"Підтримка державою малого бізнесу повинна проявлятися в зменшенні їх витрат на бюрократію, спрощенні бухгалтерського і податкового обліку, а не в зниженні фіскального навантаження", - вважає Молдован.
Нагадаємо, Пенсійний фонд негативно оцінює можливість надання окремим громадянам права не платити єдиний внесок. Про це говориться в листі фонду, розміщеному на сайті Ради підприємців при Кабінеті міністрів.
"Звільнення від сплати єдиного вкладу окремих категорій громадян може привести до зловживань з боку цих осіб. Також це положення ставить їх в привілейоване положення в порівнянні з іншими категоріями працюючих пенсіонерів або особами працюючими за сумісництвом, наприклад, працюючими лікарями або учителями, що приведе до практики подальшого розширення пільг іншим категоріям громадян ", - сказано в листі.
Також у фонді відмічають що у разі звільнення від сплати єдиного вкладу окремих категорій платників, необхідно законодавчо визначити ресурси покриття витрат бюджету ПФ.
Як відомо з 1 січня 2011 в Україні діє закон "Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Документ передбачає введення в Україні єдиної системи збору страхових внесків фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування. Ним передбачено, що єдиний внесок не входить в систему оподаткування.
Податкове законодавство не регулює порядок нарахування, числення і сплати єдиного внеску. Для бюджетних установ сума єдиного внеску розподіляється: на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - 4,1322%; на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, пов'язаними з похоронами, - 3, 8567%; на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання - 0,551%; на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (у солідарну систему) - 91,4601%.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25
- 28.10.2024 15:00