Оскарження податкового зобов’язання (апеляція)

- 17.03.2009 18:36
Оскарження податкового зобов’язання (апеляція)

Під час розгляду скарги (заяви) платника податків орган ДПС перевіряє законність і обґрунтованість визначеної у податковому повідомленні-рішенні суми податкового зобов'язання, що оскаржується, і в разі виявлення фактів, які свідчать про те, що за матеріалами перевірки потрібно збільшити суму податкового зобов'язання - приймає відповідне рішення, на підставі якого орган ДПС за місцем узяття платника податків на податковий облік складає на суму такого збільшення нове окреме податкове повідомлення-рішення.

Право прийняття менш сприятливого для платника податків рі­шення за розглядом скарги (заяви), ніж податкове повідомлення-рішення, яке оскаржувалося, базується на нормах статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"(далі - Закон №2181)  та пункту 9 Положення "Про порядок подання та розгляду скарг платників податків органами державної податкової служби"( далі -Положення №29).

У разі збільшення органом ДПС за розглядом скарги (за­яви) суми податкового зобов'язання раніше надіслане податкове повідомлення-рішення не відкликається, а на суму такого збіль­шення органом ДПС надсилається окреме податкове повідомлення-рішення. Сума збільшення податкового зобов'язання повинна бути сплачена або може бути оскаржена платником податків за про­цедурою, визначеною статтею 5 Закону № 2181 і  Положенням № 29, із застосуванням строків, установлених для сплати або оскарження нового податкового зобов'язання.

Якщо суму податкового зобов'язання збільшено за розглядом повторної скарги, то суму такого збільшення, визначену в окре­мому податковому повідомленні-рішенні, може бути оскаржено з установлені строки до органу ДПС, який прийняв рішення за розглядом повторної скарги і на виконання якого районною ДШ надіслано окреме податкове повідомлення-рішення та суму збільшення податкового зобов'язання, крім податкового повідомлення-рішення, надісланого на виконання рішення, прийнятого ДПА України за розглядом скарги (заяви) платника податків.

Прийняте ДПА України менш сприятливе для платника податків рішення, ніж рішення, яке оскаржувалось, і окреме податкове повідомлення-рішення на суму збільшення податкового зобов'язання, надіслане платнику податків на виконання рішення ДПА України органом ДПС за місцем узяття на податковий облік і платника, не підлягають подальшому адміністративному оскар­женню, але можуть бути оскаржені у судовому порядку.

Джерело: ДПА в Чернівецькій області


Ключові слова: Оскарження податкового зобов’язання (апеляція)

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Юнакам з 17 років потрібно стати на військовий облік у 2025 році Хто звільняється від облікуНа облік не ставляться лише ті, хто:
- 18.04.2025 12:01
Чому банк може заблокувати карту? 5 причин блокування карток Чому банки в Україні можуьб заблокувати вашу картку? Розповімо основні причини
- 07.04.2025 15:47
Почему банки в Украине заблокируют вашу карту? 5 причин Основные причины блокировки карты
- 01.04.2025 16:49
Як прийняти спадщину якщо чоловік за кордоном? Якщо ви перебуваєте за кордоном і хочете оформити спадщину в Україні, це можливо. Для цього потрібно подати заяву про прийняття спадщини, завірену нотаріально.
- 01.04.2025 11:37
Як вирахувати свій грошовий код? Багато психологів, езотериків і практик фінансового благополуччя стверджують, що гроші притягуються не
- 30.03.2025 13:09
Як перевірити справжність купюри долар? снує кілька способів перевірити справжність купюри в доларах, використовуючи її грошовий код:
- 29.03.2025 09:04
Как высчитать свой денежный код Практика привлечения денег: как высчитать свой денежный код и написать его на купюре $1
- 26.03.2025 10:06

Всі новини