Кішенькові гроші - треба чи ні?

- 07.02.2011 09:53
Кішенькові гроші - треба чи ні?

Мода на «кишенькові гроші» прийшла до нас із Заходу. Там вже з ранніх років навчають дітей дбайливо ставиться до грошей і знати їм ціну. У нас же цінності зовсім інші, тому найчастіше гроші на кишенькові витрати діти спускаю не за призначенням - купують непотрібні речі, сигарети, шкідливі солодощі.

Але це зовсім не означає, що давати дітям дрібні гроші категорично заборонено. Просто батькам варто навчити дітей правильно поводитися з міні-бюджетом.

Прищеплюємо самостійність

Гроші на кишенькові витрати передбачають, що дитина не буде звітувати перед батьками за кожну витрачену копійку. Але ж це дає дітям чимало можливостей схитрувати. Як бути в цій ситуації? Психологи радять згадати про те, що всі вчаться тільки на своїх помилках. Тому краще видавати дитині гроші раз на місяць, як «зарплату». Якщо перший-другий раз він бездумно спустить все на непотрібні покупки, то цілий місяць буде сидіти без копійки. І тоді він сам усвідомлює, що таке економія і обдумані покупки.

Навчити заробляти

Деякі батьки вважають, що дитина гроші повинен запрацювати. Адже, по суті, він легко може обійтися і без грошей на кишенькові витрати. Дитину годують і одягають батьки. Що йому ще потрібно? А якщо ж він хоче дорогий велосипед або новий комп'ютер, то повинен відкладати на нього гроші самостійно. Швидше, навіть заробляти - хорошими оцінками в школі або прибиранням по будинку. Але психологи попереджають: не можна перегинати палицю і платити дитині буквально за всі добрі вчинки. Інакше він буде шукати в усьому лише вигоду і перестане проявляти ініціативу за «безкоштовно». Домовтеся оплачувати лише конкретний вид робіт - той, в яких дитина зовсім не старається і лінуватися.

Основи сімейного бюджету

Дуже важливо хоч іноді обумовлювати сімейний бюджет у присутності дитини. Адже він повинен розуміти, що в сім'ї, крім витрат на іграшки, атракціони та інші принади життя, є чимало проблем: комунальні платежі, транспорт, продукти харчування. Тому дитині потрібно дати зрозуміти, що частина витрат йому доведеться оплачувати самостійно - з власного «бюджету». Наприклад, батьки щомісяця згодні класти дитині на рахунок для розмов по мобільному 50 гривень. Але якщо ліміт він перевищив, то, будь добрий, заплати сам. За таким же принципом потрібно навчити дитину нести відповідальність за зіпсовані речі або цілодобове сидіння перед телевізором. Адже він повинен засвоїти, що гроші дуже легко можуть бути забрані у вигляді покарання або своєрідного штрафу.
 


Ключові слова: кішенькові гроші

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Юнакам з 17 років потрібно стати на військовий облік у 2025 році Хто звільняється від облікуНа облік не ставляться лише ті, хто:
- 15.04.2025 12:01
Чому банк може заблокувати карту? 5 причин блокування карток Чому банки в Україні можуьб заблокувати вашу картку? Розповімо основні причини
- 07.04.2025 15:47
Почему банки в Украине заблокируют вашу карту? 5 причин Основные причины блокировки карты
- 01.04.2025 16:49
Як прийняти спадщину якщо чоловік за кордоном? Якщо ви перебуваєте за кордоном і хочете оформити спадщину в Україні, це можливо. Для цього потрібно подати заяву про прийняття спадщини, завірену нотаріально.
- 01.04.2025 11:37
Як вирахувати свій грошовий код? Багато психологів, езотериків і практик фінансового благополуччя стверджують, що гроші притягуються не
- 30.03.2025 13:09
Як перевірити справжність купюри долар? снує кілька способів перевірити справжність купюри в доларах, використовуючи її грошовий код:
- 29.03.2025 09:04

Всі новини