Перемога партії "Свобода" - це відповідь Януковичу

- 03.11.2010 09:30
Перемога партії "Свобода" - це відповідь Януковичу

Експерт: "Свобода" це галицька відповідь Януковичу

У трьох західних областях – Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській – перемогу на виборах до обласних рад здобуває партія "Свобода", яку називають хто праворадикальною, хто – ультранаціоналістичною, хто – націонал-патріотичною. Чим пояснити цей успіх?

Про це Українській Службі Бі-Бі-Сі розповів Ігор Балинський, політичний експерт і викладач Львівського національного університету імені Івана Франка, який навів кілька причин неочікуваного для багатьох високого результату партії Олега Тягнибока.

Kлючові меседжі, слогани цієї кампанії від "Свободи" були такими, що "Свобода" - єдина політична сила не лише в Західній Україні, але й в Україні загалом, яка здатна протистояти "антиукраїнській діяльності" команди Віктора Януковича. Умовно кажучи, це як своєрідна галицька відповідь Януковичу за Крим, за Бандеру, за УПА, за Голодомор, за Табачника. І цей ряд можна продовжувати.

Ігор Балинський

Ігор Балинський: По-перше, так сталося, що "Свобода" на цих виборах вела свою інформаційну кампанію у такій спосіб, що ці вибори зі статусу місцевих фактично отримали статус загальноукраїнських. Тобто, ключові меседжі, слогани цієї кампанії від "Свободи" були такими, що "Свобода" - єдина політична сила не лише в Західній Україні, але й в Україні загалом, яка здатна протистояти "антиукраїнській діяльності" команди Віктора Януковича. Умовно кажучи, це як своєрідна галицька відповідь Януковичу за Крим, за Бандеру, за УПА, за Голодомор, за Табачника. І цей ряд можна продовжувати. Друга річ, що вдалося здобути "Свободі" на цих виборах, це те, що вона вперше за усі останні роки виявилася єдиною дієвою альтернативою у опозиційному таборі. Тобто, ілюзія опозиційності сьогодні від "Нашої України", від "Фронту змін", у більшій мірі від Блоку Юлії Тимошенко – партії "Батьківщина". Для виборця ця опозиційність виявилася ілюзорною. Третя річ – "Свобода" дуже вміло організувала власний електорат і скористалася розгубленістю електорату партій націонал-демократичного спрямування. Партія регіонів не врахувала того аспекту, що "Свобода" зуміла через свої інформаційні меседжі відмобілізувати галицький чи західноукраїнський патріотизм.

Бі-Бі-Сі: Згадавши одну з ключових опозиційних сил, принаймні, як вона себе позиціонує в Україні – це "Батьківщина", чи БЮТ, Юлія Тимошенко – провал фактичний цієї політичної сили, навіть не беручи до уваги клонування, зняття з реєстрації. Чи це певний вирок з боку виборця?

Тимошенко як людина, яка формувала власну партію за принципом вождистського типу, ніколи не займалася реальною розбудовою низових партійних структур. Влада лише скористалася тою ситуацією, яка виникла в середовищі БЮТу. Це означає, що ми на сьогодні маємо кризу не лише структурну, якщо ми говоримо про партію"Батьківщина", ми на сьогодні маємо кризу вождистського типу лідера, яким є Тимошенко.

Ігор Балинський

Ігор Балинський: Виборець одного, другого, третього разу робив вибір на її користь, віддаючи перевагу Тимошенко починаючи з 2004 року. На сьогодні, поставивши на важелі голосування "Свободу" і Тимошенко, Тимошенко програла через те, що вона: а) не дотримала дуже багатьох обіцянок; б) вона була одним з каталізаторів конфліктів у "помаранчевому" таборі. І найголовніше – Тимошенко як людина, яка формувала власну партію за принципом вождистського типу, ніколи не займалася реальною розбудовою низових партійних структур. Влада лише скористалася тою ситуацією, яка виникла в середовищі БЮТу. Це означає, що ми на сьогодні маємо кризу не лише структурну, якщо ми говоримо про партію "Батьківщина", ми на сьогодні маємо кризу вождистського типу лідера, яким є Тимошенко. Мені видається, що на сьогодні ми є свідками, скажімо так, заходу зірки на ім’я Тимошенко, і це лише початок тому, що навіть ті фракції, які у нас формує по Західній Україні у міських і обласних радах, за якісним складом є такими, які не здатні будуть реально опонувати сьогоднішній владі.

Бі-Бі-Сі: Чи можна тоді говорити про сходження зірки на ім’я Партія регіонів у деяких областях і містах Західної України, Галичині? Ну, скажімо, в Тернополі, якщо до 8 чи трохи більше 8% представники Партії регіонів отримують, здається, це не так і багато, але з іншого боку, це в місті і в регіоні, де раніше просто не сприймали цю політичну силу і голосували за кого завгодно, але не за них.

Ігор Балинський: Якщо таку систему аргументації використовуватимуть представники Партії регіонів у Тернополі, Львові чи у Івано-Франківську, я їх буду розуміти – їм потрібно звітувати перед київським керівництвом. Але оцих 8% у Тернополі, 7 – у Львові і 7 у Івано-Франківську є насправді ілюзією перемоги. У Тернополі 8% це є заледве 7,5 тисяч виборців. Якщо говорити про те, наскільки укоріненою є та чи інша партійна організація в тому чи іншому регіоні, цифри, про які ми говоримо, - Тернопіль – 7,5 тисяч виборців, Івано-Франківськ – 7 тисяч виборців, і Львів – 20 тисяч виборців, - насправді говорять про те, що Партія регіонів не має власного електорату в жодному з трьох галицьких міст. Цими цифрами можна грати як завгодно, але ці цифри засвідчили про те, що Партія регіонів у Галицьких областях як ніколи не була своєю, так і нею не є зараз. Адже зважаючи на той адміністративний, фінансовий і інший ресурс, яким володіє сьогоднішня вертикаль Віктора Януковича, цифри в тисячах людей, які проголосували, насправді в Києві варто розцінювати як провал тих керівників, які забезпечували голосування від Партії регіонів у цих областях.


Фідель Павленко




Ключові слова: перемога свободи думки

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Как приготовить нежный медовик за 30 минут без раскатки коржей: два простых рецепта Быстрый медовик с наливными коржами — готов за 20 минут
- 01.02.2025 09:50
Как оформить статус УБД посмертно, после смерти Вопрос: как получить УБД, если погиб мужчина на войне?
- 31.01.2025 09:29
Почти 80% французов не поддерживают деятельность Макрона на посту президента Вместе с тем, популярность премьер-министра Франции Франсуа
- 28.01.2025 10:48
Как правильно тушить капусту Как легко и вкусно потушить капусту: три простых рецепта
- 27.01.2025 17:41
Что добавить в котлеты, чтобы не развалились и были сочнее? Идеальный ингредиент для рыбных котлет: сочность и форма без компромиссов
- 27.01.2025 15:50
Онлайн-медиа в Украине обяжут удалять негативные комментарии о власти В Украине был принят законопроект, предусматривающий новые
- 27.01.2025 12:51
Онлайн-медіа в Україні будуть видаляти негативні коментарі про владу В Україні було ухвалено законопроєкт, що передбачає
- 27.01.2025 12:48
79% громадян Франції висловили незадоволення діяльністю президента Емманюеля Макрона Згідно з цими даними, лише 21% респондентів схвалюють політику
- 27.01.2025 09:49
Домашняя сгущенка ТОП-3 лучших рецепта Магазинная сгущенка – это удобно, но не всегда качественно
- 26.01.2025 15:46
Рецепт печенья Орешки - правильный рецепт Как приготовить правильные печенья Орешки?
- 26.01.2025 14:57

Всі новини