Фестиваль "Надія" у Чернівцях - на стадіоні "Буковина" яблоку нема де впасти
- 25.07.2010 22:36Фестиваль Єдина Надія у Чернівцях - на стадіоні "Буковина" яблоку нема де впасти.
Сьогодні у Чернівцях пройшла акція, яка не отримала жодного висвітлення у ЗМІ нашого міста. Між тим, на стадионі Буковина сьогодні було більше глядачів ніж на футболі, більше, ніж зазвичай на службах інших церков міста. Як було заявлено у анонсі самої організації "Релігійна місія благовістя, милосердя та доброчинності “Єдина надія”, що діє при об’єднанні церкви християн віри євангельської п’ятидесятників у Чернівецькій області", сьогодні на стадіоні Буковина відбувся благодійний концерт "Надія Є".
На вулиці Головній біля парку ім. Шевченка було стільки авто, як під час Петрівського ярмарку. Паркувалися авто навіть на малому стадионі та на майданчику перед самим стадіоном Буковина. Глядачів привозили цілими автобусами з сіл довкола Чернівців.
За офіційними даними, місія “Єдина надія” спочатку звернулась з клопотанням у чудейську сільську раду з приводу надання дозволу на проведення 18 червня музичного фестивалю “Надія є” на місцевому сільському стадіоні. Сесія сільської ради відмовила у проведенні цього заходу, мотивуючи своє рішення “уникненням міжконфесійних конфліктів”. До слова сказати, Голова Чудейської сільської ради Сторожинецького району - Герман Єремій Павлович - місіонер місії милосердя „Єдина надія”. Тоді місія надіслала в обласну державну адміністрацію листа з проханням про сприяння. У пыдсумку - грандіозне дійство пройшло на центральному стадіоні нашого міста.
Варто сказати про історію церкви християн віри євангельської (п'ятидесятників) в Україні. Організований п'ятидесятницький рух сучасного типу почався в 1919 році на заході України з приїздом у район міста Кременця, Тернопільській області, (ця територія в той час була під владою Польщі), українських селян, що були на заробітках в Америці: Порфирія Ільчука, Трохима Нагорного і Йосипа Антонюка. П'ятидесятницький рух на Буковині (на границях нинішньої Чернівецької області), що була під владою Румунії до 1940 року, розпочався в 1928 році з проповіді, що принесли в румунські євангельські церкви реемігранти зі США. До 1940 року на території нинішньої Чернівецької області вже існувало близько 30 церков християн віри євангельської (як румунських, так і українських) - і вони продовжують існувати і понині у складі сучасного Союзу церков християн віри євангельської України. У період до 1940 року вони були складовою частиною пятидесятнического руху Румунії. У 1921 році розпочався організований п'ятидесятницький рух у Радянській Україні. Він пов'язаний з приїздом в Одесу з Америки євангеліста Івана Юхимовича Воронаева, що у свій час повинен був залишити Росію, рятуючи від переслідувань з боку царського уряду. Перша п'ятидесятницька церква була утворена в результаті діяльності І.Ю. Воронаева й офіційно відкрилася 14 листопада 1921 року в Одесі. Динаміка за останнє десятиліття: Союз церков христан віри євангельської України при відновленні своєї діяльності в 1990 році нараховував 400 церков. В даний час у Союз входять більш 1510 церков у всіх областях України та Криму. (Джерело: uupc.org).
В контексті моєї статті щодо концерту "Надія" у Чернівцях сьогодні, додам думку Олександра Дворкина про те, що це одна з найчисленніших, відомих і впливових сект:
"Може бути, вам доводилося бачити по телебаченню дивні молитовні зібрання, коли проповідник віщає зі сцени, а весь зал відповідає "Амінь!", "Алілуя!". Потім включають музику, на сцені пританцьовує група дівчат, приспівуючи простенькі слова типу: "О Господь Всемогутній! "або" Я люблю тебе, Ісус! "- і все слідом за ними починають співати з піднятими вгору руками, говорячи молитви, поступово переходять у нечленороздільні звуки? Потім проповідник спускається в зал і починає накладати руки на голову людям: "Я тебе виліковую", "Я з тебе виганяю бісів", або просто: "Прийми Духа Святого!" - І людина падає або починає битися в конвульсіях, або волає і катається по підлозі, або просто сидить. Назва цьому: неоп'ятидесятницький "Рух віри" (Faith Movement), або "Проповідь віри", вона ж "Євангеліє процвітання". Відомий цей рух також за назвою одного зі своїх головних компонентів - "Теологія процвітання" і за своїм основним методом - "Пауер івенджелізм" (Power Evangelism). До нас "Рух віри" прийшло головним чином через шведську організацію "Слово життя". Це одна з найчисленніших, відомих і впливових сект, що входять в "Рух віри", і тому багато заради зручності називають так весь рух, хоча насправді в різних країнах і містах належать до "Теології процвітання" секти носять різні назви. У Росії, крім "Слова життя", це може бути "Жива вода", "Нове життя", "Живе джерело", "Слово істини", "Церква нового покоління", "Церква живого Бога", "Церква Заповіту", "Церква прославлення ", "Діло віри ", "Роса ", "Благодать ", "Церква любов Христа ", "Церква Ісуса Христа ", "Жива віра ", різні" Церкви Повного Євангелія "," N-ський Християнський центр "та т . д.
"Рух віри", на відміну від усіх сект, не вибудовано у вигляді жорсткої міжнародної структури з єдиним центром і вертикальної системою підпорядкування, але всередині кожної секти, заснованої кожна у своєму місті, контроль не менший, ніж якщо б вони входили в централізовану структуру. Місцеві секти з усього світу підтримують віронавчальну, ідеологічну і методологічну єдність, надаючи один одному матеріальну допомогу, обмінюючись проповідниками, запрошуючи на гастрольні тури найбільш "просунутих" з них і посилаючи своїх проповідників у спільні для всіх навчальних закладів. (Джерело - О. Дворкин).
Фото - іллюстрація. Джерело: www.blag.org.ua
Коментарі (0)
Другие новости:
- 29.11.2024 09:02
- 25.11.2024 18:01
- 25.11.2024 17:44
- 21.11.2024 14:56
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 07.11.2024 17:56