Туризм и отдых в Карпатах
Біла КриницяКривчеФортеця у ХотиніМонастир у с. БанчениНаціональний університетФортеця
у Кам'янець-Подільському
Печера Кривче Кришталева

Печера Кривче

       

Печера в селі Крівче (Борщівського району Тернопільської області) має назву Кришталева за незвичайний  блиск на стінах,  славиться своїми надзвичайними малюнками на стінах, які створила сама природа. За деякими оцінками, загальна довжина печери - 23 км. (!), досліджено - 6 км., освітлено - 3 км. Температура повітря в печері постійна - 11 градусів. Вологість повітря 86%. За словами фахівців, підземні печерні лабіринти утворилися на території древнього мілководого моря, яке відступило яке відступило понад 20 млн. років тому. Пізніше зрушення тектонічних плит викликало тріщини в гіпсових породах, в яких циркулювала вода, розмиваючи порівняно легкорозчинний гіпс. В результаті цього складного і тривалого процесу тріщини поступово перетворювалися на підземні канали, галереї, зали, утворюючи великі печери-лабіринти. Процес утворення печер, наросту сталактитів і сталагмітів продовжується і зараз.
Наш фоторепортаж о поездке в село Кривче, в подземную пещеру
"Хрустальная". (Кришталева)

Проїхав 2- 2.5 години від Чернівців, можна побачити в Крівче розвалини древнього замку 1639 року. Тут кожен намагається роздивитися лише йому відомі образи на стінах. Після входу в печеру, відвідувачі спочатку йдуть по коридору довжиною біля 500 м, де можливо пройти лише поодинці. У деяких місцях низькі стелі - доводиться пригинатися. Після цього погляду відкриваються підземні галереї, де набагато просторіше.  Екскурсовод під час маршруту не втомлюється розповідати про те, що карстова печера "Кришталева" знаходиться на вузькому вододільному плато між річкою Циганкою і впадаючим в неї з південного сходу Семеновим потоком. Вхід у печеру розташован на висоті 60м над річкою.

Печера вимита підземними водами в товщі жовто-бурого, крупнокристалічного гіпсу неогенової системи (колишнє дно Сарматського моря). Стіни багатьох печерних галерей покриті білосніжними або прозорими забарвленими у різноманітні кольори кристалами ограненого або пластинчатого вторинного гіпсу.

Печера у селі Нижнє Кривче відома з ХVIIIст. Повторно відкрита і описана у 1908р., детально вивчена інженером Нехаєм у 1931р., з 1933р. відкрита для туристів (за Польщі). Втретє "Кришталева" відкрита і вивчена у 1960р. (за СРСР).

 

 

       

Rambler's Top100 Украинский портАл

Правильний CSS!