Туризм и отдых в Карпатах
Біла КриницяКривчеФортеця у ХотиніМонастир у с. БанчениНаціональний університетФортеця
у Кам'янець-Подільському
Хотинська фортеця

Хотинська фортеця

         

1000-літній Хотин - одне з найдревніших міст України. Його історія сягає за думкою археологів до VIII століття, коли у східних слов'ян почався активний процес формування державності.

Славний Хотин завжди гарно оборонявся. На волелюбній землі у 1739 році відбулась грандіозна Ставчанська битва, яка увійшла в історію як яскравий приклад бойового братерства і співдружності між слов'янськими народами у суворі роки боротьби проти турецького беззаконня. Як відомо, бгатонаціональний склад російських військ допоміг перемогти у тій битві. У 1769, 1787, 1806 роках Хотинську фортецю хоробро обороняли козаки і російські воїни, які звільняли місто від турецьких загарбників. В 1919 році хотинці піднялися на боротьбу за національне визволення з-під румунських поневолювачів. У роки Другої світової війни у Хотині діяло молодіжне підпілля, яке боролося проти фашистських окупантів. У наші дні проводяться інсталяції та історичні реконтттрукції подій.

Хотин засновано на перехресті важливих торговельних шляхів України та сусідніх держав. ДУ ті часи Дністер слугував суднохідною артерією до Чорного моря, а далі - до Західної Європи та Близькою Сходу. Тому місто приваблювало різних завойовників. Не раз Хотин ставав ареною кривавих боїв.  Саме тут, на березі Дністра, в другій половині ХІІІ століття розпочато будівництво військової кам'яної фортеці, яка стала одним із самих потужних укріплень Східної Європи. Її історія пов'язана з багатьма історичними подіями. В 1621 році під стінами фортеці українські козаки, очолювані гетьманом Петром Конашевичем-Сагайдачним, спільно з польським військом нанесли нищівний удар турецькій армії, яка на той час була найсильнішою в світі і тримала під гнітом всі країни Європи. Хотинська війна 1621 року відіграла вирішальну роль у розпаді Османської імперії, яка впродовж кількох століть упокорювала народи Європи та Азії.

Хотинська фортеця відома за кадрами кінофільмів, серед яких - "Захар Беркут", "Чорна стріла", "На війні як на війні", "Могила Лева", "Русалочка", "Сказання про доблесного лицаря Айвенго" і багато інших.

          

          

 

Rambler's Top100 Украинский портАл

Правильний CSS!