Туризм и отдых в Карпатах
Біла КриницяКривчеФортеця у ХотиніМонастир у с. БанчениНаціональний університетФортеця
у Кам'янець-Подільському
Сокирянський район

Сокирянщина - чарівний куточок Буковини - приваблює перш за все чудовими краєвидами, дністрянськими крутосхилами, зеленими лісовими масивами, буйним весняним цвітінням і щедрістю осінніх садів.

Сокирянський район розташований у східній частині Чернівецької області. На заході він межує з Кельменецьким районом, на півночі - з Хмельницькою, на сході - з Вінницькою областями України, а на півдні - з республікою Молдова. Площа району - 668 кв. км. До районного центру Сокиряни, що розкинулись за 150 км від Чернівців, а також до міста гідробудівців Новодністровська, можна потрапити залізничними і асфальтованими дорогами. Через Сокирянську залізничну станцію проходять потяги з Москви, Києва, Кишинова, Одеси, Івано-Франківська, Чернівців. Автобусні маршрути теж пролягли до багатьох населених пунктів і до столиці України - Києва. Літньої пори до послуг мандрівників - катери, що курсують по Дністровському водосховищу.

Екскурсію до придністровських сіл, а також до п'яти баз спортивно-любительського рибальства можна здійснити автобусами, пливти човном вниз за течією Дністра, милуючись живописними краєвидами, або ж з рюкзаком за спиною, мандруючи берегом річки.

Перше село, що розташоване на правому березі Дністра за 40 км на північний захід від райцентру - Кормань. Вперше воно згадується у документах XVIII ст. Проте новим днем народження села нинішні його жителі вважають 1980-й рік, коли почалося масове переселення зі старого села, що потрапило у зону затоплення Дністровської ГЕС, у сучасні ошатні світлиці, побудовані на рівному узвишші в оточенні лісу. Нині це одне з найчарівніших сіл Буковини.

А внизу новозбудованого Корманя розкинулась риболовна база з водоймищем, площею в декілька кілометрів, багата на різні види риб: сома, судака, коропа, карася, плотиці, ляща, окуня та інших. Тут, як і на інших водоймах Кулішівки, Непоротова, Ломачинців, Новодністровська, можна не лише порибалити, але і гарно відпочити, переночувати у пристосованих будиночках або встановити палатку на околиці віковічного лісу, де щедро ростуть не лише гриби, а й малина, суниці, черешні та горіхи, і де можна вгамувати спрагу цілющою водою.

До речі, лісові угіддя Сокирянщини займають майже 14 тисяч гектарів. А всього угідь для ведення мисливського господарства є 50 тисяч гектарів. Тут водяться десятки видів мисливських тварин: дикий кабан, лисиця, заєць, козуля, олень та інші.

Неподалік від Корманя, над яром, що тягнеться до Дністра, видніється село Кулішівка, а поруч -Вітрянка. На території цих сіл виявлені рештки поселень трипільської та чернявської культур, городищ і селищ часів Київської Русі.

У Кулішівці ви можете ознайомитись з диво-садом природолюба-ботаніка Івана Івановича Біляніна. На своїй присадибній ділянці він виростив сотні різних плодових та декоративних дерев, десятки сортів чарівних квітів.

Неподалік Непоротова, на хуторі Галиця, ви можете відвідати Свято-Миколаївський печерний монастир, відновлену монахами зруйновану церкву та келії.

Якщо ж потрапите до Селища, то обов 'язково завітайте до історико-краєзнавчого музею, який створено у місцевому будинку культури з ініціативи вчительки-ветерана Надії Григорівни Бойко. Його експонати розкажуть вам багато цікавого про виявлені на околицях села поселення ІІ-ІУ століть до нашої ери, історію й культуру краю.

Не менш цікавими будуть відвідини міста гідробудівців Новодністровська, Дністровської ГЕС, гідроакумулюючої станції та її штучного високогірного озера.

Правий берег Дністра глибоко врізався поміж скелями яру Каютин, що тягнеться аж до села Ломачинці. У цьому яру впродовж двох століть працювали водяні млини, які забезпечували мливом селян навколишніх сіл. Нині один із каютинських млинів, як свідок сивої давнини, знахо

Rambler's Top100 Украинский портАл

Правильний CSS!