Туризм и отдых в Карпатах
Біла КриницяКривчеФортеця у ХотиніМонастир у с. БанчениНаціональний університетФортеця
у Кам'янець-Подільському
Глибоцький район. Довідка

Глибоцький район розташований у південній частині Чернівецької області. Площа району — 686 кв. км. На півдні район межує з Румунією, на заході — зі Сторожинецьким, а на сході — з Герцаївським районами Чернівецької області.

Адміністративний центр — селище міського типу Глибока.

За особливостями рельєфу Глибоцький район належить до передгірної зони Чернівецької області і міститься в Прут-Сіретському межиріччі.

Формування рельєфу відбувалося під впливом русла та басейну річки Сірет. Великі ділянки зсувного рельєфу у вигляді вражаючих цирків-амфітеатрів простежуються в долині річки Дерелуй біля сіл Червона Діброва та Валя Кузьміна. Найвищий пагорб Глибоцького району — Кирилівський горб, розташований на південному заході від села Кам'янка. Висота його становить 478 м над рівнем моря.

Клімат району — помірно-континентальний із прохолодною зимою і теплим, помірно вологим літом. Взимку температура може знижуватись до -32°С, а літом підніматись до +35°С.

Найбільшими водними артеріями є річка Сірет та її притока Малий Сірет. Сірет протікає через південний захід району; і довжина його в межах району становить 31 км.

На території району розповсюджені букові ліси. Тут зростають рідкісні рослини, зокрема: беладонна звичайна, венерині черевички, лунарія оживаюча, шафран Гейфелів, тощо. Є також і ендемічні види (лікоподієла заплавна та мажок жовтий).

Для тваринного світу району характерне поширення як степових, так і гірських видів. Тут зустрічаються заєць-русак, лисиця, сойка, зяблик, яструб та шуліка. Значна кількість представників фауни занесена до Червоної книги України.

В районі є сприятливі умови для полювання (лісові масиви Турятського, Їжівського, Кам'янського лісництва) і рибальства (водойми поблизу сіл Турятка, Станівці, Тарашани, Біла Криниця, а також річка Сірет).

До найперспективніших туристичних об'єктів належать:

* дерев'яна церква в селі Луківці — архітектурна пам'ятка XVIII ст., яка була побудована у 1757 році. Ця незвичайна архітектурна споруда збудована без єдиного цвяха. Неподалік церкви зведено дзвіницю;
* Білокриницький собор Успіння Пресвятої Богородиці — кам'яний старообрядницький собор, який було зведено протягом 1900-1908 років за сприяння одного з найбагатших московських купців на прізвище Овсянников. Собор, нині діючий, являє собою відомий архітектурний витвір, створений в традиціях московського зодчества;
* віковий Дуб "Штефана Великого" в селі Валя Кузьміна. Скельний дуб, вік якого — понад 500 років, знаходиться на території Кузьмінського лісництва. За переказами, дуб був посаджений Штефаном Великим після перемоги над військом польського короля Альбрехта;
* парки — пам'ятки садово-паркового мистецтва (Глибоцький, Петричанський, Просіцький, Карапчівський), засновані у XIX ст. На їх території зростають близько 40 видів цінних дерев та чагарників;
* урочище "Лісове озеро", мальовнича водойма штучного походження. Розташоване на краю лісового масиву, що прилягає до селища Глибока з боку села Червона Діброва, озеро є гарним місцем для відпочинку та рибальства.

Глибоцький район насичений пам'ятками дерев'яної архітектури. Тут зосереджені найбільш давні храми хатнього типу. Цей тип культових споруд характерний для Буковини і півночі Молдови.

Поряд з дерев'яними збереглися цінні пам'ятники кам'яного зодчества, адже в першій чверті XIX ст. у великих населених пунктах споруджувалися купольні храми, а в невеликих селах — більш прості, безкупольні. В них чітко проявилися типові для Буковини риси кам'яного зодчества: план-трилистник, невисока дзвінниця.

У Старововчинецькому ліцеї нині діє музей історії села Старий Вовчинець, де зібрано багато експонатів побутового характеру, зберігається велика колекція писанок. Музей завжди відкрито для відвідувачів

www.bucoda.cv.ua

Rambler's Top100 Украинский портАл

Правильний CSS!